Plastyka rur

Spółka MCS Żory produkuje elementy do układów wydechowych, oraz innych zastosowań w przemyśle medycznym, meblowym i budownictwie. Park maszynowy pozwala na wykonywanie wielu operacji na rurach o średnicach od 2 mm do 200 mm zarówno ze stali nierdzewnej jak i miedzi, aluminium i stali szarych. Oferta obejmuje:

– Cięcie
– Gięcie
– Perforowanie
– Kształtowanie końcówek i obróbka rur

MCS Żory - Obróbka mechaniczna w branży metalowej

MCS Żory posiada nowoczesny park maszyn do obróbki mechanicznej detali z odlewów i odkuwek zarówno aluminiowych, żeliwnych jak i pozostałych materiałów stalowych. Długoletnie doświadczenie w branży metalowej sprawia, że procesy, które są zaprojektowane w MCS cechują się powtarzalnością  i niezawodnością.

Możliwości spółki pozwalają zaprojektować procesy produkcji wraz z dodatkowymi elementami niezbędnymi do zagwarantowania jakości końcowej detalu zgodnie z wymaganiami wielu Klientów przemysłu metalowego. Atutem MCS Żory jest znakomita współpraca z klientem od momentu wyceny, poprzez projektowanie wyrobu do ostatecznego zatwierdzenia produkcji seryjnej. Procesy mogą obejmować zarówno mycie jak i suszenie detali oraz kontrolę szczelności w różnych środowiskach.

Kuźnia Polska, Skoczów

Przedmiot działalności: odkuwki matrycowe.

Branże: przemysł samochodowy, górnictwo, budownictwo, energetyka, rolnictwo.

Masterform, Świebodzice

Przedmiot działalności: komponenty do samochodów, części mechaniczne pomp próżniowych, elementy serwonapedów, części maszyn budowlanych i rolniczych, bloki hydrauliczne, wysokociśnieniowe pompy hydrauliczne.

Branże: przemysł samochodowy, budownictwo, rolnictwo.

Zetkama R&D, Ścinawka Średnia

Przedmiot działalności: zaawansowane usługi inżynierskie w zakresie realizacji prac badawczo-rozwojowych nad armaturą przemysłową (badania armatury, opracowanie i wdrażanie nowych produktów, prace konstrukcyjne i technologiczne).

Branże: armatura przemysłowa, sterowanie armaturą.

Zetkama, Ścinawka Średnia, Sosnowiec

Przedmiot działalności: zawory zaporowe, mieszkowe, zwrotne, filtry, przepustnice, kurki kulowe, zawory antyskażeniowe, kompensatory, zasuwy, odlewy żeliwne.

Branże: ciepłownictwo i ogrzewnictwo, wentylacja i klimatyzacja, wodociągi i kanalizacja, przemysł stoczniowy.

Śrubena-Unia, Żywiec

Przedmiot działalności: śruby, wkręty, nakrętki, nity.

Branże: budownictwo, kolejnictwo, przemysł maszynowy, górnictwo, przemysł samochodowy.