O ponad 7% wzrósł polski eksport w ciągu jedenastu miesięcy 2018 r. – tak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Według ekspertów, w najbliższym czasie możliwy jest dalszy wzrost, choć może go utrudnić m.in. Brexit, schłodzenie gospodarki Niemiec oraz wojny handlowe pomiędzy USA i Chinami.

Miniony rok był udany dla eksportu polskich towarów z branży metalowej. Rodzime spółki odnotowały znaczne wzrosty we wszystkich kwartałach 2018. Jako przykład podana została Mangata Holding S.A., której spółki dystrybuują swoje produkty do ponad 70 krajów na świecie.

Więcej na: https://www.magazynprzemyslowy.pl/aktualnosci/Automotive-branzowym-liderem-eksportu,11729,1

 


10.12.2018 portal Magazyn Przemysłowy opublikował artykuł dotyczący sytuacji w Polskim przemyśle. W ostatnich latach polski jak i europejski przemysł dynamicznie się rozwija. Dwa pierwsze kwartały bieżącego roku były dla polskiego przemysłu korzystne. W marcu 2018 r. PMI wynosiło 53,70 pkt. Na początku czerwca indeks wzrósł do 54,20 pkt. 

„Branża przemysłowa korzystała z trendu wzrostu gospodarczego, który zgodnie z prawami ekonomii, przeistacza się obecnie w okres lekkiego spowolnienia. Sytuacja w gospodarce ma zawsze charakter sinusoidalny – tam gdzie notujemy wzrost, wkrótce będziemy musieli zanotować spadek. I takie chwilowe wyhamowanie spotykamy obecnie na naszym rodzimym rynku – jednak w dłuższej perspektywie czasu, możemy spodziewać się utrzymanie trendu wzrostowego”– uważa Leszek Jurasz, prezes zarządu Mangata Holding.

 Najprawdopodobniej nastąpi kolejny okres spowolnienia koniunktury. Potwierdza to październikowe PMI wynoszące 50,4 pkt. Według Leszka Jurasza zarządzającego Holdingiem MANGATA nie jest to jednak powód do nadmiernych obaw. Analizując historię cykli gospodarczych można spodziewać się, że obecny stan rzeczy potrwa do II kwartału 2019 r. Natomiast kolejne miesiące powinny upłynąć pod znakiem ponownego rozwoju branży przemysłowej.

Więcej na: https://www.magazynprzemyslowy.pl/aktualnosci/Polski-przemysl-powtarza-scenariusze-z-Zachodu,11572,1

 


24.08.2018 r. w Newseeku ukazał się artykuł „Rysy na metalu”. Holding Mangata - jeden z największych graczy w polskiej branży metalowej wyraźnie z wyższymi wynikami. Polski przemysł metalowy kwitnie. Przybywa jednak wyzwań, z którymi musi się zmierzyć. Brak rąk do pracy, koszty energii i protekcjonizm – to najważniejsze z nich.

Więcej na : http://www.newsweek.pl/biznes/przemysl-metalowy-w-polsce-problem-z-zatrudnieniem-i-koszty-produkcji,artykuly,431780,1.html


W najnowszym wydaniu magazynu FORBES opublikowane zostały sylwetki Spółek nominowanych do nagrody „Diamenty Forbesa 2017.”

Wśród nominowanych znalazła się Mangata Holding S.A. Spółka została scharakteryzowana w następujący sposób:

„Mangata Holding to jedna z największych i najlepiej rozwijających się korporacji branży przemysłowej w Polsce. Posiada know-how, zespół ekspertów i szerokie kompetencje zarządcze w przemyśle metalowym. Koncentruje się na spółkach przemysłowych, realizuje inwestycje, rozwijając portfel swoich produktów, jak również skalę i terytorium działania.”

Zachęcamy do zapoznania się ze Spółką nominowaną i odwiedzenia strony http://diamenty.forbes.pl/mangata-holding-dawniej-zetkama,artykuly,210244,1,1.html