Mangata Holding rozważa inwestycję rzędu 60-80 mln zł w działalność odlewniczą.

„PAP Biznes”, napisał o planach związanych z potencjalną inwestycją w działalność odlewniczą.

Jak powiedział Prezes Mangata Holding Leszek Jurasz „Przygotowujemy strategię dla działalności odlewniczej. Nasza obecna odlewnia, o mocach produkcyjnych 9 tys ton rocznie, ma już 16 lat, jest przepracowana i technologicznie nie odpowiada dzisiejszym standardom.” Dlatego też Spółka rozpatruje różne scenariusze, Prezes wskazał 3: modernizację zakładu; budowę nowej odlewni albo znalezienie partnera strategicznego w zakresie odlewnictwa.

„Szacunkowa wartość inwestycji to 60-80 mln zł” ocenił Prezes Jurasz. Dodał również, że po inwestycji sprzedaż segmentu odlewniczego mogłaby wynieść około 100 mln zł. Zaznaczył ,że chodzi o zakład odlewów żeliwnych i staliwnych.

„W pierwszym półroczu bieżącego roku taka decyzja musi zapaść. Sama realizacja inwestycji zajęłaby, od półtora roku do dwóch lat” poinformował Prezes Jurasz.

Jak dowiadujemy się z treści art. przytoczona kwota nie została uwzględniona w planach inwestycyjnych Spółki. Na chwile obecną nie została jeszcze zaakceptowana ostateczna decyzja w tej sprawie.

Jak dowiadujemy się z art. Grupa rozważa budowanie kompetencji grupy w odlewnictwie aluminium. „Byłby to dobry kierunek rozwoju. Ale to jest już zupełnie inny projekt, tego zagadnienia nie mamy ujętego w naszym planie” powiedział Jurasz.

Obecnie działalność grupy koncentruje się wokół produkcji: podzespołów dla motoryzacji i komponentów, armatury i automatyki przemysłowej oraz elementów złącznych.

Autor Monika Borkowska